Hakkımızda

 

Beş nesildir sanat olarak EKMEKÇİLİK ve PASTACILIK mesleğini sürdüren aile bireyleri tarafından kurulmuştur.

Temel yapısını 1953 yılında itibaren bu sektörde aktif olarak uzun seneler ekmekçilik ve pastacılık ürünlerini üreterek hizmet verilmiş ve sonraki aşamalarda gıda makineleri üretilerek devam edilmiştir.
Unotek Gıda San. Tic. Ltd. Şirketi gıda makineleri üretimi ve gıda üretim teknolojileri konusundaki bilgi tecrübesi ile kendi imalatı olan makinelerle meslektaşlarına hizmet vermek amacı için kurulmuştur. Bilgi, teknolojik gelişmeleri de ekleyerek birçok önemli tesis ve projeleri gerçekleştirmiştir. Gıdada yeni gelişen teknolojileri takip ederek ve ayrıca kendi AR-GE bölümünde de geliştirerek imal ettiği makinelerinde de uygulamaktadır. Bu nedenlerden dolayı firmanın kendisine ait birçok Teknolojik PATENTLERİ de bulunmaktadır.
Şirketin faaliyetlerinde ana ilkelerden biri de üretilecek ürünün yapısı, özelliğine göre hareket edilerek CE Standartlarında ÜRETİLECEK ÜRÜNE GÖRE MAKİNE imalatı prensibi yerleşmiştir. Kurmuş olduğu tesislerde ve makinelerde ürünü üretme teknolojisini de yanında vererek hizmet ve yardım koordinasyonunu da sağlamaktadır.
UNOTEK GIDA bugün geldiği noktada yurt sınırlarını aşarak sayısız ülkelere yapmış olduğu ihracat ve eserlerinin haklı gururunu yaşamaktadır. İşine ve sanatına verdiği önemle her zaman kaliteli,  yeni ürünler ile çözümler sunarak bu sektörde hizmet etmeyi amaçlamıştır.