Endüstriyel Biskuvit, Kurabiye ve Müffin Kek Makinesi

Item Name

Endüstriyel Biskuvit, Kurabiye ve Müffin Kek Makinesi

GENEL ÖZELLİKLER

1-Kurabiye Dökme makinesi iki makineden oluşmaktadır. Birinci makine Ürünü döken makinedir. İkinci makinede ise üründe   Yumurtalama-Solisyon  dökme ve üstünü fındık, fıstık, çikolata gibi  ürünleri kaplama yapılan bölümünden oluşmaktadır.
2- İki makinenin tüm kumanda sistemi elektronik ekranlı, hız ayarlamalıdır. Kurabiye Dökme Makinesi 60 cm. Enindeki bant veya tavaya dökmeli, ürüne göre 200-400 kg/saat arasında kapasitede ürün işleyebilmektedir.
3- Makinesinin Hareket sistemi Mekanik olarak Tasarlanmıştır. Makinenin herhangi bir yerinde HAVALI PİNOMATİK SİSTEMLER kullanılmamaktadır.
4-  Dökme makinesi ürünleri dökebilmesi için 9 adet ürün dökme kalıbı verilmektedir.. Bu kalıplar sayesinde ve süsleme sanatı   ile 20-30 çeşit ürün üretebilmektedir.
5- Sistem tasarım olarak güçlü ve sağlamdır. Ürünü döken kafa bölümü paslanmaz olarak tasarlanmaktadır.  Üretilecek Kurabiyenin Hamurunda fındık, üzüm, çikolata gibi ürünler, Kurabiye hamurunun içinde olsa bile rahatlıkla basmaktadır.
6- Değişik şekillerdeki ürünleri dökmesi için değiştirilen ek kalıbın montajı, bakım ve kullanım kolaylığı vardır. Ek kalıbın sökme takma işi cıvatalı değil, Paslanmaz Sürmeli Kızak sistemlidir.  Kalıp değiştirirken kalıbı çekip alınmakta ve diğer kalıp sürülerek yerine yerleştirilmektedir.
7-Makine gıdaya uygun olarak tasarlanmıştır.  Sistemleri gıdaya uygun özellikli, ürüne temas eden yüzeyleri paslanmaz ve hareket aksamları çelikten imal edilmektedir.
8 -Kurabiye Makinesinin inip kalkma konveyörü, ürüne göre yüksekliği ile hamur dökme mesafesini mekanik olarak ayarlayabilme özelliği bulunmaktadır. Bu mesafe ayar sistemi Havalı değil KRİKO SİSTEMLİ olup, sistem mekanik olarak çalışmaktadır.
9- Kurabiye Dökme makinesinde istenildiğinde Elektronik Ana kumanda kısmından ayarı değiştirilerek, yuvarlak veya uzun şekilli ürünleri dökebilme sistemi  bulunmaktadır.
10- Makinede kızaklı değiştirilebilir şekil verme kalıpları sayesinde her türlü pastacılıkta kullanılan şekil verme kalıplarını takabilme özelliği vardır. Bu kalıplar sayesinde değişik kalınlıklarda ve şekillerde dökme kuru pasta, ( Landeşe – Estron tipi torba ürünleri )  acı badem, koko, beze, ekler, şekerpare, tatlı kuru pasta, kalıplı muffin kek, ve Un kurabiyesi ile dökme tip tuzlu kuru pasta   (Tuzlu formülasyonu tarafımızdan verilmektedir ) ve Büyük kurabiye, makkaron gibi ürünleri dökebilme özelliği bulunmaktadır.)
11- İstenilen veya Tasarlanan modele göre makineler En: 60 cm, Boy:80-100 cm arası ebattaki tüm tava ölçülerinde çalışabilmektedir. ( Tava sistemi, tavanın uçları açık olarak kullanılmaktadır.)
12- Sistemde elektronik olarak dökülen ürünün, büyüklük, küçüklük ile yuvarlak veya uzun şekilli ürünleri ayarlama imkanı bulunmaktadır.
13- Sökülüp takılabilir dökme kafası sayesinde hamur ile temas eden yerleri söküp temizleyebilme, montaj bakım ve kullanım kolaylığına sahiptir.

Makinenin Ölçüleri Uzunluk: 4000mm - En: 1060mm - Yükseklik: 1360mm
Elektrik Tüketimi 4 kw
Ürünler Kurabiye - Kuru Pasta - Müffin kek

Ürünler

Vidyo