Burgulu Simit Hattı

Item Name
Item Name

Burgulu Simit Hattı

D İ K K A T !

Bu makineler …………….     :   A -  13.07.2006 tarih ve  TR 200603640-Y
                                                    B -  09.06.2008 tarih ve  TR 200804170-Y
                                                    C-   09.09.2009 tarih ve  200805530  nolu
                                                    D -  24.06.2008  tarih ve TR 200804531-Y
                                                    E -  19.03.2009  tarih ve 200803598  nolu  
                                     Numaraları ile SİSTEM ve TASARIMI konusunda patentli olup, KOPYALAYAN ve KOPYALATANLAR hakkında Uluslararası Patent ve Türk Patent hakları korunması kanunu ile, Uluslararası Ticaret ve Türk Ticaret Kanunu hükümlerince gereken yasal işlemler uygulanır.

MAKİNELERDE ÜRETİLEN SİMİT TİPLERİ  : Ankara Simidi, Çıtır Tarz Simit, Kandil Simidi, Rus Simidi, Romen Simidi, Yunan Simidi, Cezayir simidi, İstanbul Tarzı Simit,  Makedon Simidi, Rize Simidi,  Polonya Simidi, İsrail tarzı, Ürdün tarzı, Donuk Tarz Simit, Mayalı Donat, Bagel , Donuk simit tipleri, Beyaz halka, Portakallı  halka, çay gevreği, Pastane simidi  gibi ürünleri üretebilmektedir.

GENEL ÖZELLİKLER

1-Makine sisteminde,  Bağlama bölümünün kafası set halinde komple değiştirilerek 15 gr üründen 200 gr ürüne kadar değişik gramlarda ürünleri bağlamaktadır.
2- Ürünleri değişik gramajlarda kesme işlemi başka makinada ( Kes-Tart makinası) yapılmaktadır. Bağlama makinesinde kesme makinesi montajlı olmayıp, ayrı bir makinedir.
3- Kandil simidi, pasta simidi gibi %55 -60’a kadar yağlı (katı yağ) oranlı ürünleri işleyebilme özelliğindedir.
4- Kesme makinesinin kapasitesi ve üretilecek ürünün gram büyüklüğüne  göre  2000 - 3000 adet/saat  büyük simit  veya  4000 – 6000 Adet/saat kandil simidi, Pasta simidi gibi ürünleri işleyebilmektedir
5- Değişik gramajlardaki ürünleri bağlaması için değiştirilen ek kafanın montajı, bakım ve kullanım kolaylığı vardır.
6-Makine gıdaya uygun olarak tasarlanmış olup, bant sistemleri gıdaya uygun özellikli, ürüne temas eden yüzeyleri paslanmaz ve hareket aksamları çelikten imal edilmiştir.
7- Makine sistemi ürüne ve isteğe göre hızlanıp, yavaşlama sistemi bulunmaktadır.
8- Bağlama makinesi sisteminde ürünü düzgün bağlamak ve sistemi devamlı çalıştırma esnasında bant ve gövde kısmının ısınmasını önlemek için sistemde ÖZEL SOĞUTMA SİSTEMİ bulunmaktadır. Bu sistem makinenin devamlı ve standart şekilde çalışmasını sağlamaktadır.
9- Simit üretimleri, ülkeler hatta şehirlere göre değişiklik gösterdiği için üretilecek ürünün özelliğine göre tasarlanıp imal edilmektedir.
10- Makine teknolojisinin yanında, ürünleri üretebilmesi için üretim teknolojisi ve formülasyon destekleri verilmektedir.  Makinede Sade, Kepekli, Susamlı, Tahıllı, Ayçekirdekli, Haşaşlı, Fındıklı gibi isteğe bağlı ürünlerde üretilebilmektedir.

Hattın Ölçüleri Kapasiteye göre hattın ölçüleri değişmektedir.
Elektrik Tüketimi 15-25 kw
Ürünler Ankara Simidi, Çıtır Tarz Simit, Kandil Simidi, Rus Simidi, Romen Simidi, Yunan Simidi, Cezayir simidi, İstanbul Tarzı Simit, Makedon Simidi, Rize Simidi, Polonya Simidi, İsrail tarzı, Ürdün tarzı, Donuk Tarz Simit,Mayalı Donat, Bagel , Donuk simit tipleri, Beyaz halka, Portakallı halka, çay gevreği, Pastane simidi gibi ürünleri üretebilmektedir.

Ürünler

Vidyo